Jmenuji se Petr Bayer DiS.

Vzdělání

2009 – 2012

Česká zahradnická akademie Mělník (Vyšší odborná škola zahradnická a Střední zahradnická škola Mělník), Obor – zahradnictví, Studijní program – Zahradní a krajinná tvorba

2007 – 2009

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Znojmo, Dvořákova 19, Obor – Podnikání

2004 – 2007

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Znojmo, 

Dvořákova 19, Obor – Zahradník

Zkoušky

2007-11                                   Řidičský průkaz skupiny B, B1

 

Osvědčení                     

2010-05                                   Základní kurz pro práci s motorovou pilou

2010-05                                   Základní kurz pro práci s křovinořezem

2011-11                                   Historická zeleň regionu střední Čechy

Pracovní zkušenosti

 • Bo tree zahradní ateliér s.r.o., Planá 7, 370 01, České Budějovice

  • Zahradník

 • Vidox s.r.o., U Poráků 511, Horní Brána, 381 01, Český Krumlov

  • Pomocný dělník, zahradník

 • Pokorný - sítě s.r.o. Brloh 117, 382 06, Brloh

  • Pracovník balení

 • KERN LIEBERS CR spol. s.r.o., Okružní 607, 370 01, České Budějovice

  • Strojní dělník – předák směny zodpovědný za ostatní pracovníky, zastupující předáka omílarny.

 

Ostatní zkušenosti z dřívějších dob

 • Unios Český Krumlov,a.s.

 • Zahradnictví Jarmila Hálová

 • Mane stavební, a.s.

 • OVB Allfinanz, a.s.

 • Chytrý Honza a.s.

 

Práce na dohodu o provedení práce

 • TranSoft a.s., Vrbenská 2082, 307 21, České Budějovice – sezónní práce sečení trávy

 

Práce OSVČ - vedlejší činnost

 • Bidli poradenství s.r.o.(Bidli holding, a.s., Jindřišská 889/17, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha) – finanční poradce

Napíšu zde, ještě pár slov o mne a mých zkušenostech.

Jako mladý jsem kluk jsem byl diagnostikován jako dyslektik, dyskalkulik, dysgrafik, díky zápalu plic. To mě přivodilo jisté problémy se školou. Od tohoto se odvíjelo i moje vzdělání ale díky rodičům, kteří mne pomohli se s tím vypořádat i díky placeným hodinám léčení. 

 

Už, od mala jsem byl veden ke sportu a hrál hokej za HC Slavoj Český Krumlov. Díky, tomu jsem se s kluky z hokeje mohl podívat do Kanady na 3 týdny někdy v 8. třídě. Zážitek to byl, opravdu veliký, projet památky zajímavá místa a hrát proti kanadským týmům hokej i jako jejich spoluhráč. Konec 9. třídy, výběr nové školy a kam dál byl koncem mého hraní hokeje. Hrál jsem ho ještě v prvním ročníku na učilišti a trénoval s kluky ze Znojma.

V 8. a 9. třídě jsem chodil na brigády k sousedce zahradnici paní J. Hálové. Vlastně, díky paní Hálové, která mě dala možnost, nadchnout se pro tento obor, jsem to vystudoval.

Učiliště ve Znojmě, bylo to nejlepší, co mě asi potkalo. Díky této škole, jsem získal mnoho zkušeností v praxi především ze všech oborů zahradnictví. Hlavně, díky skvělým mistrům na odbornou praxi i teorii.

 

Poté, jsem studoval nástavbové studium zaměřené na ekonomiku, účetnictví, marketing, atd. To mne moc nebavilo ale kvůli maturitě co člověk neudělá.

 

Samozřejmě jsem chtěl studovat dále a vzdělávat se, ale ne teorii ale praxi. Proto, jsem studoval na Vyšší odborné Škole v Mělníku. Toto studium, bylo pro mne asi to nejlepší co mne potkalo. Rád bych poděkoval, všem Arboristům, ale nejen jim za moje vzdělání. Informace a zkušenosti od vás byli opravdu inspirující, debaty i studie atd. Hlavně bych rád opravdu poděkoval bývalému třídnímu a profesorovi Panu Ing. Vlasákovi za jeho debaty, rady, exkurze atd.. Vážím si vás jako odborníka. Díky, těmto lidem jsem si udělal certifikace na historickou zeleň, křovinořez a motorovou pilu, prošel jsem kurzem pro začínající arboristy.

Bohužel, po studiu došlo na realitu.

Práce v oboru byla u mě vystudovaného, za plat Ukrajince 70 Kč/hodinu. Vcelku mě to štvalo, ale  co jsem mohl dělat. Po sezoně přišla výpověď. Tak, jsem začal dělat u společnosti Vidox, s.r.o., díky otci, který jim dozoroval stavbu Jihočeského muzea. Samozřejmě, jsem za to byl rád, jelikož jsem se dostal k chlapům zedníkům, atd. Ale hlavně, dostal jsem u společnosti Vidox, s.r.o., vlastní prostor tvorbě atd. Díky, společnosti Vidox s.r.o. jsem revitalizoval zeleň u Jihočeského muzea. Jednalo se o travnaté plochy, výsadbu keřů a odborný řez magnolie a vykácení tisů, ale hlavně o komunikaci s úřady. Po této zkušenosti přišel na řadu pro společnost Vidox, s.r.o. hřbitov v Loučovicích, kde byla potřeba mého umění ve výsadbě a péči o zeleň. I zde proběhla debata o výsadbě atd. s úřady, vše jsem řešil já. Dalším bodem, mého působení, bylo Velešínské koupaliště.

Parta chlapů a já velitelem na Velešínském koupališti. Dělal jsem zde, výsadbu keřů,  potom mulčování keřů atd. samozřejmostí komunikace s úřady.

Bohužel, na firmu přišla krize a dostal jsem výpověď.

Mezi tím, jsem se stal OSVČ a začal dělat finanční poradenství a učit se novým věcem.

Začal jsem u OVB Allfinanz, a.s., pak jsem přešel ke společnosti Chytrý Honza, a.s., až k dnešní společnosti Bidli, a.s., kde funguji jako průvodce pro Bidli poradenství.

Dnes dělám ve fabrice, Kern Liebers, a.s., kde jsem se naučil za rok, na všech možných strojích. Potom, jsem se stal vedoucím směny, byl příslib i na mistra omílárny, ale ředitel to zatrhl.

Narodila se mi dcera, tak jsem si zažádal o více peněz, za to co umím. Bohužel, neúspěšně. Pak přišla nabídka na využití mých zahradnických schopností. Přítelkyni dostala nabídku pro mne od ředitele firmy TranSoft, a.s., jestli se nechci starat o jejich travnaté plochy. Samozřejmě jsem na to kývl s dobrým finančním ohodnocením. Jelikož, se mne narodila dcera tak, zde si vydělám na tom co mne baví, je to z oboru zahradnictví a nemusím na to vydělávat 8 hodin ve fabrice.

Jako já i vy určitě také, hledáte možnosti vydělání peněz do rodinného rozpočtu nebo do osobních financí.

Z mnoha důvodů, jsem proto vytvořil tyto webové stránky s názvem www.pracujicirodice.com.

Každý, muž i žena jednou bude nebo je rodičem a pracuje.

Hlavně každý, dnes řeší finance.

Já jsem dlouho přemýšlel, jak a kde vydělat, až jsem narazil na webovou stránku www.prace-z-domu.com.

Zde, jsem s nadšením uviděl možnost, jak vše dát dohromady a vytvořit tento web.

Protože, v dnešní době je vše on-line a na internetu. Tak i já budu rád vydělávat na internetu v mnoha podobách a rád se o ně podělím. 

Mnoho lidí, řeší v dnešní době prvořadě finance. Mnoho mladých lidí řeší založení rodiny. Mnoho lidí si chce něco naspořit a mít nějakou rezervu.  

Ale hlavně hledáme všichni možnosti, kde získat informace, rady, zkušenosti atd.

Co mohu nabídnout já osobně jsou rady, zkušenosti, tipy na výdělek, jak se zajistit atd., vše pomocí webu.

Budu velmi rád, pokud doporučíte tyto stránky vašim známým a přátelům.

Chybí vám, zde něco o čem by jste rádi ještě věděli? Nebojte se mi napsat v kontaktu a já to rád zde uvedu. 

Doporučuji se připojit k mé facebookové skupině, kde můžete sdílet názory, přečíst si novinky, atd.

 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Instagram Social Icon

 www.pracujicirodice.com - Web zaměřený na spojení lidí - co hledají a nabízí práci, brigádu, výpomoc, přivýdělek, potřebují informace, rady.